O mnie

 Kilka słów o mnie - Edyta Mikuś

 

FirForest - Karpaty w drewnie malowane

Witaj w moim leśno – górskim świecie. Jestem dziewczyną z Beskidzkich lasów, z wiatrem we włosach, pędzlami w ręce i plecakiem pełnym przygód. Uwielbiam górskie wędrówki, patrzeć w gwiazdy przy letnim ognisku, jazdę konną w jesiennych mgłach i długie zimowe wieczory w starej leśnej chacie.

Zapach drewna towarzyszył mi od najmłodszych lat, gdy pomagałam dziadkowi w stolarni. Malować lubiłam od zawsze, dlatego też postanowiłam ukończyć liceum plastyczne. Zamiłowanie do dawnej architektury, drewna oraz historii moich okolic, podszepnęło mi studia z architektury krajobrazu. Ukończyłam kierunek pracą magisterską dotyczącą ochrony krajobrazu kulturowego Beskidu Niskiego. Od 13 lat pracuję nad swoją ręką, aby tworzyć jak najlepiej co raz to nowe dzieła.

Obrazy, które możesz tutaj zakupić i zobaczyć, wykonuję w pełni ręcznie. Moja praca zaczyna się przy pozyskaniu drewna, czy to podczas remontów starych chat, czy poszukiwań w tartaku, przez malunek po pakowanie i wysyłkę. Materiał, z którego powstają moje obrazy, to część naszych pięknych gór, Beskidu Niskiego, Tatr, Bieszczadów czy Gorców. Inspirację do malowania stanowią moje wędrówki, zdjęcia, szkice a czasem opowieści i legendy, choć czasem daję się ponieść fantazji. Dla mnie Natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Spędzając wiele godzin i dni w lesie, spotkałam już wiele dzikich zwierząt zamieszkujących nasze Karpaty i to właśnie je przedstawiam w moich obrazach. Jestem podróżniczką i często nie mogę oprzeć się namalowaniu Skandynawii, Alp czy Kanady.

Moje wieloletnie doświadczenie, opracowane techniki własne w pracy drewnem, pozwalają wydobyć z niego to co najpiękniejsze. Autorska formuła – rodzaj „pasty” - do zabezpieczenia drewna, nadaje mu piękny jodłowo-miodowy zapach, który utrzymuje się bardzo długo, podkreślając jednocześnie naturalny kolor.

Marzysz o obrazie przywodzącym na myśl Twoje górskie wędrówki? Chcesz, by w Twoim domu zamieszkał wilk, niedźwiedź czy jeleń? Masz własny pomysł na obraz inspirowany Naturą? Chętnie wyczaruję go dla Ciebie 😊 Jeśli w Twoim domu lub hotelu drewno jest esencją, idealnym uzupełnieniem będą drzwi, które wykonam zgodnie z Twoim pomysłem, wpasowując je w tematykę otoczenia. Masz dużą ścianę, na dekorację której nie masz pomysłu? Górski krajobraz czy mglisty las będą niczym widok przez okno, który bez problemu mogę namalować.

Zakupując mój produkt masz pewność, że jest on wykonany profesjonalnie, z najwyższą starannością. Drewno pozyskane jest etycznie – są to materiały z odzysku, drzewa powalone przez wiatr... - w mojej pracowni nic się nie marnuje. Widząc jak niszczone są lasy, pozyskuję drewno ze sprawdzonych, miejscowych źródeł. Historia materiałów, czy to drewna czy tkanin stanowi część świata, jaki jest przedstawiony. Obraz staje się portalem, przenoszącym w te dzikie, magiczne miejsca, a zapach jaki nadaje mu moja formuła, przypomina nam cichy, spokojny jodłowy las, w którym cicho śpiewają ptaki.

jednym zdaniem, są to KARPATY W DREWNIE MALOWANE

 

Kilka słów o mnie - Edyta Mikuś
 
Edyta Mikuś - Fir-Forest
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl